‘Kültürel Miras Yaşıyor’ Projesinin Açılış Çalıştayı

Smyrna Agorası’nın odağa alındığı ‘Kültürel Miras Yaşıyor’ projesinin açılışı bir çalıştay ile gerçekleştirildi. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteği ile Kentimiz İzmir Derneği tarafından hayata geçirilen projenin açılış etkinliğinde öncelikle çalıştay katılımcıları ile birlikte Smyrna Agorası’nı Doç. Dr. Akın Ersoy’un rehberliğinde deneyimleme keyfi yaşandı. Deneyime, Grup Turu Rehberlik cihazları ile destek veren Tonwelt Grup Şirketi’ne bir kez daha teşekkürler.

“Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II” programından destek alan projemizde; uluslararası alanda iş birliği geliştirilerek Smyrna Agorası’nın tanıtılması, alandaki ziyaretçi deneyiminin artırılması ve kültürel mirasın yorumlanmasına yönelik çeşitli araçlar geliştirmek hedeflenmekte.

Tüm çalışmalar öncesinde projenin faaliyetlerine şekil ve yön vermek üzere EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi (Tarihi Portekiz Sinagogu)’nde “İçerik”, “Tasarım”, “Dijital Uygulamalar”, “İletişim” ve “Belgesel” ana başlıklarında düzenlenen çalıştaya gelen tüm katılımcılara bir kez daha teşekkürler.

Açılış/Kapanış Saatleri

Açılış Saati: 08:30 Kapanış Saati: 19:00 Gişe Kapanış Saati: 18:30

Konum

Namazgah Mh. 939. Sk. No:20 35240 Konak/İzmir, Türkiye